Obie relacje mają wiele cech wspólnych i jest ich więcej, niż różnic. Po pierwsze są to relacje partnerskie, nakierowane na rozwój klienta. Ponadto, zarówno coaching jak i mentoring pozostawiają decyzyjność po stronie klienta, odkrywając jego silne strony oraz usuwając bariery, aby wydobyć niewykorzystany potencjał. Po trzecie, obie podlegają podobnym zasadom etycznym. Wreszcie, po czwarte, profesjonalny mentor korzysta z bogactwa narzędzi i technik coachingowych. Największą różnicą pomiędzy coachingiem i mentoringiem jest to, że coach pracuje wyłącznie na zasobach klienta a mentor dokłada swoją wiedzę oraz doświadczenie, którymi umiejętnie się dzieli.
Mentoring prowadzony przez profesjonalnego coacha-mentora to taki coaching+. Tym dodatkiem jest osoba coacha-mentora i jego wiedza oraz doświadczenie, którymi się dzieli. Jestem certyfikowanym coachem, project managerem, facylitatorem. Wnoszę do coachingu-mentoringu doświadczenie biznesowe z międzynarodowych korporacji. To, czy pracuję jako coach czy coach-mentor, zależy od tego, czego potrzebuje klient, aby dokonać zmiany i osiągnąć cel oraz od tego, czy moja wiedza i doświadczenia są adekwatne, aby być mentorem dla klienta w obszarach nad którymi pracuje.
Od 15 lat z sukcesem wspieram organizacje w zarządzaniu projektami i wdrażaniu zmian. Specjalizuję się w branżach IT, R&D, produkcji i kontroli jakości, a także w zarządzaniu zmianami organizacyjnymi. Moje kompetencje obejmują Project Management z biegłością w metodykach hybrydowych, Change Management z naciskiem na budowanie trwałych relacji i komunikacji zmian oraz Coaching, wspierający rozwój liderów i skuteczne zarządzanie. Dostarczam wartość, wspierając klientów w osiąganiu ich celów biznesowych.
Od lat angażuję się w programy mentoringowe pro bono, m.in. jestem mentorką studentów w programie mentoringowym Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Napisz do mnie jeśli szukasz mentora pro bono w programie mentoringowym organizowanym przez swoją organizację pozarządową.